• polski
  • angielski
  • rosyjski
  • niemiecki

Dlaczego warto wybrać polskiego producenta opakowań plastikowych?

Wybór producenta opakowań do produktu jest kluczowy z wielu względów. Po pierwsze to od dostaw opakowań zależy cała logistyka dystrybucji. Po drugie opakowanie musi być wytrzymałe, wygodne w użytkowaniu i przede wszystkim bezpieczne. Niewiadomego pochodzenia opakowania z taniego plastiku mogą wchodzić w reakcje chemiczne z kosmetykami, obniżając ich skuteczność lub stanowiąc zagrożenie dla zdrowia! Sprawdź dokładnie dlaczego warto wybrać polskiego producenta opakowań plastikowych!

Sprawdź ofertę naszych butelek


Logistyka dostaw opakowań

Wybór zagranicznych producentów opakowań oznacza dłuższy okres dostawy spowodowany sporą odległością, którą musi przebyć towar. Możliwe są dodatkowo problemy logistyczne związane z opóźnieniami transportowymi czy brakiem kontenerowców. Jedno opóźnienie w dostawie opakowań może wstrzymać produkcję i dystrybucję produktów, co oznacza ogromne straty dla firmy. Wszyscy pamiętamy, co się stało, kiedy jeden z największych kontenerowców na świecie Evergreen utknął w Kanale Sueskim skutecznie przez ponad tydzień blokując cały łańcuch dostaw z Chin do Europy. Ogromna ilość firm miała problemy logistyczne z dystrybucją swoich produktów ze względu na brak opakowań zamawianych właśnie z Chin.

Bezpieczeństwo materiałów produkcyjnych

Nie wszystkie opakowania, szczególnie z Chin, są odpowiedniej jakości i mają rzetelne certyfikaty bezpieczeństwa. Często niższa cena oznacza wątpliwe pochodzenie produktu. Wszelkie butelki plastikowe z dozownikiem, opakowania kosmetyczne, opakowania chemii gospodarczej czy triggery są wykorzystywane do pakowania różnych produktów: kremów i kosmetyków do ciała, kosmetyków samochodowych czy chemii do sprzątania. Mają one różny skład i różne formuły. Jeśli wybierzemy słabej jakości opakowanie, to istnieje prawdopodobieństwo, że wątpliwej jakości plastik pod wpływem substancji, które są składnikiem kosmetyku, może wytworzyć szkodliwe związki chemiczne lub ograniczy pożądane działanie składników. Powinniśmy nie tylko do każdego rodzaju produktu dobierać indywidualnie najlepsze i najbezpieczniejsze opakowanie, ale także zwracać uwagę na jakość jego wykonania.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Wybór polskiego producenta opakowań do produktów jest ważny również z perspektywy CSR, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu. Jako firma pochodząca z Polski, jeśli masz wybór, lepiej będzie, jeśli wesprzesz polskich producentów. Zatrudniają oni pracowników, napędzają gospodarkę – a to jest w interesie nas wszystkich. Społeczna odpowiedzialność biznesu to nie tylko pojęcie związane z segregacją śmieci, kampaniami reklamowymi i materiałami promocyjnymi o tym, ile firma przekazała pieniędzy na wsparcie środowiska. Liczą się przede wszystkim te małe rzeczy – wybieranie i promowanie lokalnych produktów i wspieranie polskich producentów, szczególnie, że oni produkując towary na terenie kraju są zobligowani do stosowania surowych norm bezpieczeństwa i jakości, co w produkcji opakowań jest ważne. Jest to produkt pewniejszy i bezpieczniejszy niż propozycje chińskie.

Sprawdź ofertę naszych butelek


Pamiętaj również, że wybierając polskich producentów, możesz skorzystać z pomocy specjalistów, którzy oferują profesjonalną obsługę i doradztwo przy wyborze właściwego rozwiązania. Wykorzystaj ich doświadczenie, porozmawiaj na temat wielkości zamówienia i ustal odpowiednią cenę zamówienia hurtowego. Bardzo często przy długotrwałych współpracach ceny są naprawdę atrakcyjne i nie odbiegają od niższej jakości produktów chińskich.

Podsumowując, wybór polskiego producenta opakowań do produktów to dobry pomysł! Unikniesz problemów logistycznych związanych z dalekim transportem i opóźnieniami, czas dostawy będzie krótszy, produkty są pewnej jakości i spełniają wszelkie europejskie standardy i restrykcje no i przede wszystkim wspierasz polską gospodarkę i polskich przedsiębiorców.

Pamiętaj, że klienci coraz częściej zwracają uwagę na pochodzenie produktów, a zamieszczenie informacji na stronie internetowej lub na produktach, że zarówno kosmetyk, chemia gospodarcza czy inny produkt jak i opakowanie pochodzą od polskich producentów może stanowić duży atut, który pomoże we wzroście sprzedaży.

Zobacz, co podobnego kupili inni klienci: