• polski
  • angielski
  • rosyjski
  • niemiecki

Butelki HDPE

Firma Omega Plastics to producent opakowań HDPE, które są szeroko wykorzystywane w branżach takich jak: spożywcza, kosmetyczna, ogrodnicza. Nasze butelki HDPE są wyprodukowane ze specjalnego plastiku, który jest bezpieczny dla zdrowia człowieka i zwierząt. Co ważne, opakowania HDPE mogą zostać poddane recyklingowi. Jest to tworzywo sztuczne znacznie bardziej jakościowe i droższe niż plastik PET.

Producent butelek HDPE

Jesteśmy firmą, która działa już od 20 lat na rynku, produkując i dostarczając najbardziej jakościowe opakowania plastikowe na rynku. Nasze doświadczenie oraz wiedza pozwalają nam odpowiadać na zmieniające się zapotrzebowanie naszych klientów. Oferta, jaką kierujemy do naszych klientów, oparta jest na zróżnicowanych produktach. Oferujemy butelki HDPE od 25 ml do nawet 1 litra pojemności. Produkujemy butelki o różnych kształtach i kolorach, jak i przeźroczyste. Warto podkreślić, że „szklane” butelki HDPE cechują się bardzo dużą czystością. Na życzenie klienta możemy wyprodukować również opakowania HDPE półprzeźroczyste. Nasza firma posiada własny park maszyn, co pozwala nam na bardzo elastyczne podejście do zamówień naszych klientów. Możemy wyprodukować zarówno duże, jak i mniejsze zamówienia. Ceny, jakie oferujemy, są konkurencyjne na rynku i cieszą się akceptacją klientów.

Opakowania HDPE: zastosowanie

Plastik HDPE jest bezpiecznym materiałem do przechowywania różnych produktów. Nie przenika i nie reaguje ze swoją zawartością. To idealne opakowanie dla produktów żywnościowych, na przykład: mleka, wody, soków, kosmetyków, szamponów, środków chemii gospodarczej (proszków do prania, płynów czyszczących). Wiele toreb na zakupy jest wykonanych z tego rodzaju tworzywa. HDPE jest tworzywem, które cechuje się znaczną gęstością, co sprawia, że jest to dość sztywny materiał. W praktyce opakowania HDPE są odporne na działanie pary wodnej i wykazują dobrą odporność na temperaturę (także zmienną temperaturę), większość rozpuszczalników.