• polski
  • angielski
  • rosyjski
  • niemiecki

Kanistry plastikowe: z czego są zrobione i jakie mają zastosowanie?

Do przechowywania oleju lub paliwa najlepiej będą się nadawać kanistry plastikowe. Wykonane z wysokojakościowego tworzywa HDPE idealnie sprawdzą się jako bardzo funkcjonalne opakowania dla tego typu płynów. Tworzywo, z jakiego są wykonane kanistry plastikowe, jest odporne na uszkodzenia, wysoką temperaturę, jest szczelne. Warto podkreślić, że kanistry same w sobie są lekkie i nie wydzielają zapachu. Są gwarancją bezpiecznego transportu i przechowywania paliw bez względu na czynniki atmosferyczne.

Producent kanistrów plastikowych

Firmy produkujące kanistry plastikowe przeprowadzają wiele testów, dzięki którym nabywcy mogą być pewni ich wytrzymałości oraz bezpieczeństwa. Kanistry nie pękają, ani nie przeciekają. Zanim jednak zostanie podjęta decyzja o zakupie takich zbiorników, należy się zastanowić, jaka ciecz będzie w nich przechowywana. Ma to bardzo duże znaczenie, na przykład w przypadku benzyny, która jest łatwopalna. Przechowywanie wymaga wówczas szczególnej ostrożności. W kanistrach plastikowych mogą być też przechowywane ciecze, które pod wpływem światła mogą stracić swoje właściwości. Dlatego kanister musi mieć odpowiedni kolor, który ochroni płyn. Kanistry mają również dodatkowe zabezpieczenie w postaci właściwego zamknięcia. Zakrętka posiada odpowietrznik. Jest to tak zwana „bezpieczna zakrętka”, którą można odkręcić poprzez silny docisk.

Wygodny transport i przechowywanie kanistrów

Każdy kanister plastikowy wyposażony jest w uchwyt, za pomocą którego można przenieść i wygodnie opróżnić. Kanistry plastikowe (HDPE) można składować na paletach (modele sztaplowane) oraz ustawiać w stosy. Pojemniki mogą mieć różną objętość oraz otwór, który pozwala na bezpieczne napełnienie ich cieczami niebezpiecznymi. Niektóre kanistry plastikowe posiadają możliwość kontroli poziomu płynów, dzięki przezroczystemu paskowi. Część kanistrów można używać w przestrzeniach, które są zagrożone pożarem lub wybuchem. Takie modele są antystatyczne. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną.