• polski
  • angielski
  • rosyjski
  • niemiecki

Jak dobrać zamknięcie do butelki dla nowego kosmetyku?

Wybór odpowiedniego zamknięcia do butelki jest kluczowy, by zapewnić użytkownikowi odpowiednią wygodę i higienę dozowania kosmetyku. Wybór zamknięć jest bardzo szeroki, jednak możemy go podzielić ze względu na konsystencję kosmetyku i ze względu na przeznaczenie kosmetyku. Jak odpowiednio dobrać zamknięcie do butelki? Sprawdźmy!

Zamknięcie do butelki a konsystencja kosmetyku

Konsystencja kosmetyku to pierwszy ważny czynnik, który motywuje wybór konkretnych zamknięć butelek. Niewątpliwie zupełnie innego zamknięcia potrzebują płyny czy perfumy, np. atomizera gładkiego, spryskiwacza (triggera) czy mini-trigger, a innego np. mydło w płynie – pompki zaś mydło w pianie wymaga użycia pompki spieniającej. Wszelkie kremy przeciw opalaniu najlepiej sprawdzą się z nakrętką Sp1, a szampony i płyny pod prysznic zamknięcia flip-top lub disc-top, które gwarantuje możliwość łatwego otwarcia butelki podczas kąpieli, jednocześnie daje łatwą i szybką możliwość dozowania kosmetyku.

Zwróć uwagę przede wszystkim na przepuszczalność danej konsystencji – jeśli wybierzesz zamknięcie ze zbyt niską przepuszczalnością, to nawet przy wysokiej jakości produktu możesz mieć problem ze sprzedażą. Podobnie będzie ze zbyt dużą przepuszczalnością. Dozownik musi zawsze podawać idealną ilość kosmetyku. Jeśli będzie ona zbyt mała, klient będzie zdenerwowany podczas dozowania, zaś jeśli zbyt duża – szybko się on skończy i spora część może się zmarnować.

Sprawdź ofertę naszych butelek


Przeznaczenie kosmetyku ma znaczenie przy wyborze zamknięcia butelki

Jeśli potrzebujesz opakowania do kosmetyków samochodowych lub chemii do sprzątania musisz wybrać zamknięcie do butelki, które zapewni możliwość dozowania kosmetyku bezpośrednio na daną powierzchnię. Idealnie sprawdzi się do tego trigger (spryskiwacz), którym bezpośrednio spryskasz powierzchnię bez konieczności brania kosmetyku na ręce.

Inaczej sprawa wygląda z kosmetykami do ciała, kremami do rąk czy szamponami. Wszelkie mydła czy w płynie czy w formie piany potrzebują dozownika. Jest on wygodny w użytkowaniu i higieniczny idealnie dozując potrzebną ilość mydła. Szampony do włosów, płyny do kąpieli czy kremy do ciała sprawdzą się w butelkach zamykanych na flip-top lub disc-top, czyli zamknięcia wygodne, szybkie w użyciu i umożliwiające dozowanie dowolnej potrzebnej ilości kosmetyku.

Należy również pamiętać, że przeznaczenie kosmetyku powinno warunkować materiał wykonania butelki i zamknięcia. Niektóre kosmetyki zawierają substancje, które wchodzą w reakcje z pewnymi rodzajami plastiku. Mogą one albo ograniczyć pożądane działanie np. kremu, a w gorszym przypadku wytworzyć szkodliwe związki chemiczne szkodliwe dla człowieka.

Dlatego wybieraj tylko najwyższej jakości materiały butelek i zamknięć, które nie wchodzą w reakcje ze składnikami kosmetyków.

Istnieją tworzywa sztuczne do produkcji butelek i zamknięć, które są całkowicie bezpieczne i nie wchodzą w reakcje chemiczne z kosmetykami. Nie bez powodu produkty o jednakowym przeznaczeniu mają takie same lub bardzo podobne zamknięcia i nie warto tego zmieniać. Zły wybór zamknięcia może przekreślić szansę na powodzenie sprzedaży.

Sprawdź ofertę naszych butelek


Podsumowując, wybór zamknięcia do butelki do nowego kosmetyku może wydawać się łatwy, jednak wcale taki nie jest. Trzeba odpowiednio wcześnie przemyśleć czy konsystencja kosmetyku w takim dozowniku będzie mogła być wygodnie aplikowana w odpowiedniej ilości, czy zamknięcie będzie odpowiednie, czy przeznaczenie kosmetyku jest odpowiednie do danego zamknięcia oraz czy materiał, z którego jest wykonane zamknięcie nie wchodzi w reakcje chemiczne z kosmetykiem. Zawsze wybieraj tylko najwyższej jakości materiały od polskiego producenta opakowań plastikowych Omega Plastics!

Zobacz, co podobnego kupili inni klienci: