• polski
  • angielski
  • rosyjski
  • niemiecki

Jak przebiega produkcja opakowań kosmetycznych?

Zanim opakowanie kosmetyku trafi na sklepowe półki, musi przejść proces produkcji. Jakie są jego poszczególne etapy?

Zaprojektowanie butelek kosmetycznych

Pierwszy etap produkcji opakowania kosmetyku stanowi przygotowanie jego projektu na bazie przedstawionych przez klienta oczekiwań. Wynikiem konsultacji jest projekt 2D. By ułatwić klientowi podjęcie decyzji, w programach graficznych przygotowuje się trójwymiarową wizualizację finalnego produktu. Po jej zaakceptowaniu, można przejść do procesu produkcji bazującej na projekcie opakowania.

Sprawdź ofertę naszych butelek


Wytworzenie butelek kosmetycznych

Na tym etapie wykorzystuje się metody wtrysku, rozdmuchu oraz wtrysku z rozdmuchem, stosując do tego celu nowoczesne, sterowane automatycznie maszyny. W taki sposób produkuje się opakowania z PP, PE czy HDPE. Etap ten obejmuje również tworzenie mniejszych elementów butelek różniących się od siebie budową i kształtem.

Zdobienie butelek kosmetycznych

Kolejny krok to zdobienie opakowań kosmetycznych. Do wyboru są tutaj następujące metody: sitodruk, druk tamponowy oraz hot — stamping. Dwie pierwsze techniki wymagają zastosowania specjalnych farb drukarskich, trzecia — wielowarstwowych folii. Tym, co łączy wszystkie te metody jest możliwość wykonania nawet bardzo szczegółowych napisów i zdobień na opakowaniach kosmetycznych o różnych wielkościach i kształtach.

Omega Plastics — lider w zakresie produkcji opakowań kosmetycznych

Jesteśmy jedną z wiodących na polskim rynku firm specjalizujących się w produkcji opakowań kosmetycznych. Wytwarzamy je tutaj z polietylenu oraz polipropylenu. To tworzywa niezwykle trwałe, wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i bezpieczne w kontakcie ze skórą. Nie wchodzą w reakcję z kosmetykiem, a co za tym idzie — nie wpływają na jego właściwości.

Produkujemy także plastikowe nakrętki, dozowniki, pompki, spraye oraz nasadki. W naszej ofercie można znaleźć także butelki typu airless, które są szczelnie zamykane, dzięki czemu skutecznie chronią przed przed dostawaniem się powietrza do ich wnętrza. 

Asortyment firmy obejmuje opakowania plastikowe o niemalże dowolnych wymiarach, pojemnościach, kształtach i kolorach — od 25 mililitrów, aż po 1 litr.

Do wyboru są tu pojemniki kosmetyczne na szampony, odżywki, balsamy, zasypki, mydła, peelingi, żele do twarzy, kremy, oliwki, zmywacze do paznokci, płyny do płukania jamy ustnej, toniki do twarzy i mleczka do demakijażu. 

Sprawdź ofertę naszych butelek


Co warto wiedzieć o produkcji opakowań plastikowych?

Wykonujemy opakowania kosmetyczne według określonych wzorów i modeli. 

Jesteśmy w stanie zaproponować również szeroki wachlarz możliwości w zakresie realizacji projektów niestandardowych, tworzonych na bazie specyfikacji i indywidualnych potrzeb klientów. Proces ten rozpoczyna się od pomysłu i projektu. Jego drugim etapem jest oprzyrządowanie, a finalnym — uruchomienie produkcji.

Zobacz, co podobnego kupili inni klienci: