• polski
  • angielski
  • rosyjski
  • niemiecki

Co warto wiedzieć o opakowaniach produktów przy tworzeniu własnej marki kosmetycznej?

Praktycznie każdy z nas korzysta z różnych produktów kosmetycznych. Niektórzy korzystają oczywiście z większej ich ilości, bardzo dbając o swoją codzienną pielęgnację, natomiast inni stawiają raczej na kosmetyczny minimalizm. Bez względu na to, ile produktów kosmetycznych używamy na co dzień, rynek kosmetyczny tak naprawdę wciąż się napędza. W ostatnim czasie również coraz bardziej popularne stają się kosmetyki naturalne i to właśnie je możemy coraz częściej spotykać na sklepowych półkach.

Sprawdź ofertę naszych butelek


Czym charakteryzują się naturalne kosmetyki pielęgnacyjne?

Zainteresowanie kosmetykami naturalnymi wciąż wzrasta i jako społeczeństwo ponownie odkrywamy ogrom dobroci, płynącej z naturalnych składników wykorzystywanych do tworzenia kosmetyków. Dlaczego ponownie? Otóż tak naprawdę już od wielu wieków zdobywamy nowe informacje o różnych roślinach czy też innych naturalnych składnikach, które w pozytywny sposób oddziałują na naszą skórę i wykorzystujemy je w tym celu już od najdawniejszych czasów.

Jakiś czas temu naturalne produkty stosowane jako kosmetyki do pielęgnacji zostały nieco wyparte przez sztucznie tworzone w laboratoriach kosmetyki, jednakże od niedawna ponownie zaczęliśmy odkrywać dobro płynące z naturalnych produktów i coraz częściej wykorzystujemy je do produkcji kosmetyków. Mają one jedną ogromną zaletę – tak jak sama nazwa wskazuje, są naturalne, dzięki czemu mogą być zdrowsze, a co więcej, nie są syntetyczne, co w obecnych czasach często powoduje uczulenia wśród użytkowników.

Tworzenie własnej marki kosmetycznej

Kiedy tworzymy swoją własną markę kosmetyczną, musimy podjąć bardzo wiele ważnych decyzji. Nie tylko musimy zadbać o to, by nasz kosmetyk działał dokładnie jak zakładaliśmy, a skład spełniał wszystkie wymogi by być uznanym za naturalny.

Jako producenci musimy zatroszczyć się o inne aspekty samej produkcji, jak dobór odpowiedniego opakowania, które będzie spełniało wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Oraz temat sprzedaży, taki jak odpowiedni marketing czy budowanie wizerunku firmy.

Czy wybór opakowania jest ważny?

Wybór odpowiednich opakowań dla naszych produktów jest niezmiernie ważny, ponieważ kiedy tworzymy własną markę, musimy wiedzieć, iż nasi potencjalni klienci zazwyczaj „kupują oczami”. Dopiero gdy przyciągniemy wzrok klienta, możemy przekonać go do wartości naszego produktu, przestawić skład i działanie. Niemniej jednak często nawet nie zdając sobie z tego sprawy, klienci podświadomie spośród kilku różnych produktów, wybierają estetyczne opakowania.

Sprawdź ofertę naszych butelek


Jakie opakowania dla produktów wybierać?

Przy wyborze opakowania dla naszego produktu, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wygodę użytkowania i przyzwyczajenia klienta. Inne opakowania możemy zastosować na przykład do kremu do rąk, a z kolei całkiem inne opakowanie może nam posłużyć jako opakowanie dla kremu do twarzy, mimo iż sama formuła produktu jest całkiem podobna. Opakowania powinny więc być praktyczne, a przy okazji solidne i estetyczne.

Kolejną rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę, jest wysoka jakoś materiałów, z których wytwarzane są opakowania. Korzystając ze sprawdzonego polskiego producenta opakowań plastikowych, możemy być pewni, że nasz produkt zachowa swoje właściwości przez długi czas, a opakowanie w żaden sposób nie wejdzie w reakcje z naszym kosmetykiem. Warte zaznaczenia jest również czas realizacja zamówienia, który jest znacznie krótszy w porównaniu do importu opakowań z zagranicy.

Zobacz, co podobnego kupili inni klienci: