• polski
  • angielski
  • rosyjski
  • niemiecki

Opakowania HDPE

Przedmioty wykonane z tworzyw sztucznych na stałe zagościły w naszych domach i zakładach pracy. Dużą popularnością cieszą się opakowania HDPE, doceniane ze względu na właściwości materiału High Density Polyethylene, czyli polietylenu o dużej gęstości. Wykonane z niego opakowania znajdują zastosowanie w sektorze petrochemicznym, chemicznym, spożywczym, kosmetycznym i farmaceutycznym, ale zainteresowanie ze strony innych branż nieustannie rośnie.

Butelki HDPE – naprzeciw codziennym potrzebom

Najczęściej wykorzystywane opakowania z tworzywa sztucznego HDPE to butelki o różnych pojemnościach. Znajdziemy je w naszych łazienkach,  kuchniach czy domowych apteczkach, ponieważ ich największymi odbiorcami są producenci kosmetyków, środków higienicznych oraz leków. W charakterystycznych butelkach o mlecznobiałej barwie przechowujemy produkty służące codziennej pielęgnacji ciała, jak również utrzymaniu czystości w domach i zakładach pracy. Ze względu na odporność na czynniki atmosferyczne butelki HDPE sprawdzają się jako opakowania leków. Zapewniają im ochronę przed wilgocią i światłem słonecznym, które mogłyby wpłynąć na skuteczność preparatów.

Jako producent opakowań HDPE staramy się jak najlepiej odpowiedzieć na zapotrzebowanie odbiorców swoich produktów, dlatego butelki dostępne są w różnych objętościach. Od najmniejszych 0,5 l, najbardziej praktycznych dla indywidualnych klientów, do tych o pojemności 1,2 czy 3 l.

Kanistry HDPE do zadań specjalnych

Oprócz butelek, wśród opakowań HDPE dużą popularnością cieszą się kanistry wykonane z polietylenu. Charakteryzują się dużą objętością, uchwytem ułatwiającym ich przenoszenie oraz szczelnym zamknięciem. HDPE to materiał odporny na działanie agresywnych substancji chemicznych, substancji kwasowych, a nawet rozpuszczalników. Dlatego wykonane z niego kanistry zapewniają bezpieczeństwo w przypadku przechowywania paliwa czy oleju opałowego. Duża pojemność kanistrów HDPE jest również pożądana przez producentów chemii gospodarczej, detergentów i środków czystości, którzy kierują swoją ofertę także do firm i przedsiębiorstw.